Biuro 4.0 - Innowacje w Skanska Property Poland

Mieliśmy okazję zrealizować kompleksowe wdrożenie dla laureata zeszłorocznego konkursu Office Superstar w kategorii Innowacje i Technologie. Biuro mieszczące się w biurowcu Spark posiada jedne z najbardziej zaawansowanych systemów z zakresu inteligentnego budynku, jak i rozwiązań ograniczających zużycie energii. To najnowocześniejszy obiekt biurowy w Warszawie, w którym spotykają się ergonomia, technologie i ekologia.


Co wyróżnia Skanską na tle innych nowoczesnych realizacji w naszym regionie? Przede wszystkim kompleksowy system oparty o aplikację mobilną Connected by Skanska. Biura zostały zaprojektowane w koncpecji Activity Based Working - miejsca pracy są wszechstronne i dostosowane do różnych potrzeb pracowników, co zapewnia elastyczne podejście do użytkowania przestrzeni. Dopełnieniem konceptu jest Aplikacja Connected, która pozwala na wygodne zarządzanie poszczególnymi narzędziami w biurze. Wdrożenie aplikacji pozwoliło między innymi na:


- wyeliminowanie tradycyjnych kart dostępu

- zarządzanie miejscami parkingowymi dla gości

- sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach

- rezerwowanie salek konferencyjnych.


W budynku Spark sprawdzane są także nowe rozwiązania, które Skanska planuje wdrażać w kolejnych powstających budynkach. Poszukując innowacyjnych rozwiązań zwiększających jakość przestrzeni biurowej, Skanska zwróciła się do nas z propozycją współpracy. Jej efektem jest wyposażenie wszystkich biurek oraz stołów konferencyjnych w ładowarki bezprzewodowe.


Ładowarki zainstalowane w meblach pozwalają na rozbudowę systemu inteligentnego budynku. Nasze urządzenia stają się punktem łączącym świat cyfrowy z przestrzenią biura. Dzięki ładowarkom możliwe jest wsparcie procesu rezerwacji biurek (rezerwacja odbywa się natychmiastowo poprzez położenie telefonu na ładowarkę); pomoc w znalezieniu współpracowników i aranżacji spotkania, czy też automatyczne potwierdzanie rezerwacji po wejściu do sali konferencyjnej. Wszystkie narzędzia można zintegrować z istniejącymi aplikacjami biurowymi.


Prężenie rozwijający się rynek biurowy otwiera się na innowacyjne rozwiązania optymalizujące zarządzanie przestrzenią. Cieszymy się, że Liderzy rynku korzystają z naszych rozwiązań, a Whirla jest częścią jednej z najciekawszych realizacji biurowych w stolicy.


Galeria:logotypy-unijne.jpg
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Ikona społeczna

Whirla - Zoptymalizuj swoje przestrzenie.

Whirla - Optimize your spaces.

© 2020 by Whirla